Enota Debro
E-pošta: vrtec.debro@guest.arnes.si
Število oddelkov: 5
Poslovni čas: 5.30 do 16.30

Vrtec je bil zgrajen leta 2008 in je preko veznega hodnika povezan s POŠ Debro. V objektu je pet sodobno opremljenih igralnic, vsaka igralnica ima izhod na pokrito teraso. Igralnice povezuje velik skupni prostor, ki je namenjen prireditvam in druženju otrok. Vrtec ima veliko igrišče, z ločenim delom za otroke prvega in drugega starostnega obdobja.

Pred vrtcem je velik parkirni prostor, tako da lahko starši brezskrbno parkirajo svoj avto, ko pripeljejo otroka v vrtec.

Obroke nam pripravljajo v šolski kuhinji, ki jih z servirnimi vozički pripeljejo v igralnice.

Vrtec posluje celo leto, v času šolskih počitnic in delovnih dni med prazniki.

Za otroke skrbi 10 strokovno usposobljenih delavk. Naše temeljno vodilo pri delu z otroki je: zagotoviti vsem otrokom takšne pogoje, da bodo radi prihajali v vrtec in se pri nas dobro počutili ter omogočiti pogoje za aktivno učenje otrok na vseh ravneh, kar pomeni udobno in spodbudno okolje, v katerem otroci širijo in poglabljajo svoja vedenja, znanja in spretnosti na vseh ravneh – tako na vseh področjih dejavnostih opredeljenih v Kurikulumu, kakor tudi v dejavnostih s področja dnevne rutine. Pri delu nas spodbujajo dogajanja v naravi in v naši okolici ter aktualnosti časa in prostora v katerem živimo.
Povezujemo se z ustanovami v okolju in z drugimi enotami vrtca.

Naš cilj jeda je otrok sproščen v komunikaciji in v vključevanju v delo in igro, otrok s pozitivno samopodobo.

Prednost enote je veliko sodobno opremljeno igrišče, pokrite terase, ki nudijo možnost bivanja otrok na prostem v primeru slabega vreme in enostaven dostop do vrtca tudi za starše.

• PB070066
  • PB070055