Enota Sedraž

Število oddelkov: 2

1 prvo starostno obdobje in 1 drugo starostno obdobje

Poslovni čas: 5.30 - 16.00

Enota vrtca Sedraž ima svoje prostore v mansardi zgradbe Podružnične osnovne šole Sedraž. V vrtcu sta dva oddelka otrok – oddelek prvega starostnega obdobja v katerega so vključeni otroci stari od 1 do 3 let in oddelek drugega starostnega obdobja v katerega so vključeni otroci stari od 3 do 6 let.

Kolektiv je manjši – na enoti so zaposlene štiri strokovne delavke, uspešno timsko delo pa spodbuja nove ideje in projekte.
Enota ima poleg dveh igralnic svoje ograjeno otroško travnato igrišče, s POŠ Sedraž pa si delimo kuhinjo, veliko telovadnico in ograjeno asfaltno igrišče. Otroci imajo tako zagotovljene lepe prostorske pogoje, strokovne delavke pa jim lahko omogočamo igro v različnih kotičkih, tudi izven matičnih igralnic.
V telovadnici je vsak dan veselo in živahno. Ob torkih popoldan poteka v telovadnici celoletna interesna dejavnost »OTROCI IN STARŠI TELOVADIMO«. V Enoti Sedraž se v skladu z delovnim načrtom skozi vse leto ob upoštevanju smernic Kurikuluma za vrtce odvijajo kulturne, športne in druge dejavnosti ter srečanja s starši. Enota vsako leto že tradicionalno sodeluje s POŠ Sedraž, krajevnimi društvi, Srednjo vzgojiteljsko šolo Celje, Pedagoško fakulteto Ljubljana in Maribor ter drugimi.

Vzgojno delo bogati izvajanje raznovrstnih projektov, kot so »Predšolska bralna značka«, »Cici vesela šola«, »Zdravi in lepi zobje«, »Knjižni nahrbtnik«, »Nahrbtnik igraj se z menoj«…

• sedraž
  • sedraž1