POZIV K UPOŠTEVANJU UKREPOV
Spoštovani.

Glede na epidemiološko situacijo v Sloveniji, rast števila okuženih in probleme, ki nastajajo, ko se odkrije okuženi v vrtcu, Vas POZIVAMO, da dosledno upoštevate vsa osnovna priporočila za zmanjšanje širjenja nalezljivih bolezni.

V VRTEC NAJ PRIHAJAJO SAMO ZDRAVI OTROCI.
Otrok ostane doma v primeru pojava kateregakoli od  spodaj navedenih znakov:
  • povišana telesna temperatura (višja od 37°C), težko dihanje, neznačilna utrujenost;
  • otrok, ki je v zadnjih 24 urah več kot 2x bruhal;
  • otrok, ki ima drisko in je tekoče odvajal blato več kot 2x ali 3x na dan;
  • otrok, ki ima v ustih razjede in se slini;
  • otrok, ki ima na novo nastale izpuščaje (z ali brez vročine), nevrodermitis je izjema;
  • otrok, ki ima gnojni izcedek iz oči;
  • otrok, ki ga boli žrelo in ima otekle bezgavke;
  • otrok, ki močno kašlja;
OB PRIHODU V VRTEC, SPOŠTUJETE NOŠENJE MASKE TER NAVODILA PRIHODA IN ODHODA V VRTEC.

HIGIENA ROK, HIGIENA KAŠLJA, PRAVILNA RAZDALJA (vsaj 1,5 m), PREZRAČEVANJE so ključni dejavniki pri preprečevanju vseh nalezljivih obolenj.

ZDRAVJE je največja dobrina in največji privilegij, zato se potrudimo zaščititi svojega in tudi zdravje vseh v naši bližini.

RAVNAJMO ODGOVORNO.

Lepo pozdravljeni.